Jalgrattaruum

Oleme selle ruumi sisseseadmiseks küsinud ja saanud hulga pakkumisi ning pilt on arvestades kümmet osalejat selline:
 
1. Maksimumvariant.  Kaardiga läbipääsusüsteem, videovalve, kaamera ligipääsetavus läbi interneti, trellid akendel, kõik andurid.  Süsteemi ülespaneku hind on ca 300 Eurot ühe osaleja kohta millele lisandub 7 Eurot kuus turvafirma valveteenuse ja internetiühenduse eest.
 
2. Keskmine.  Liikumisandurid, sireen, valvesüsteem «koodiga» Hind 60 Eurot ühe osaleja kohta.  Millele lisandub tehnilise valve teenustasu turvafirmalt 1,7 Eurot kuus
 
 
3. «Lahja».  Ruumis on liikumisandur ja sireen. Süsteemi paigaldab turvafirma 60.- Eurot osaleja kohta või paigaldame ise, mõnevõrra odavamalt.  Valveteenust ei ole.
 
Üks jalgrattahoidja maksab 50.- EUR mis tähendab, et ühe jalgratta koht maksab 25.- EUR
 
 
Nüüd tahaks küsida teie otsust, et millises suunas liikuda?
Vastake mulle palun meilitsi või helistage. Võib ka KÜ  kodulehel seda teemat kommenteerida.
Nüüd lähemalt pakkumistest ja sellest mida need sisaldavad:
Oleme kogunud jalgrattaruumi sisustamiseks ja turvasüsteemi sisseseadmiseks pakkumised järgmistel firmadelt:
Turvasüsteemide pakkumised
1.       AS G4S Eesti.   Seadmed ja nende paigaldamine maksavad kokku 2143,30 EUR millest  999.94 EUR on tehnilise valvesüsteemi hind (võib töödata ka ilma teenust tellimata)  ja 1143,46 EUR on kaardiga avatava läbipääsusüsteemi hind. Pakkumisele lisandub sissepääsu uksemagneti hind 70.- EUR. Tehnilise valve kuutasu on 35.- EUR
2.       Securitas.   Seadmete ja nende paigalduse hind on kokku 1372,20 EUR Millesse on sisse arvestatud läbipääsusüsteem ja magnetlukk.  Tehnilise valve kuutasu on 35.- EUR millele lisandub Staatilise IP-ga Elioni mitteeluruumi internetiühendus hinnaga 28,90 EUR kuus
3.       Articard OÜ.  Seadmete ja nende paigalduse hind on kokku 1214,22 EUR Mis sisaldab kaardilugejaga läbipääsusüsteemi. Pakkumisele lisandub sissepääsu uksemagneti hind 70.- EUR.  Võimalik on tellida ka ainult tehniline valvesüsteem Pin koodiga mis maksab 587.16 EUR. Tehnilise valve kuutasu on 17.- EUR
Pakkumised vt siin: http://1drv.ms/1l1AusG
Jalgrattahoidjad
Kahe  jalgratta raamist lukustamist võimaldava jalgrattahoidja parim hind on 47,2 EUR tk (juhul kui tellime minimaalselt 10 tk) Valmistaja: A24 OÜ
Ülejäänud pakkumised vt siin:  http://1drv.ms/1H5T6lI
Videovalve
Eeldab staatlise IP-ga Elioni internetiteenuse tellimist hinnaga 28.90 kuus (väikseima uploadi kiirusega 5 MB/sek paketi korral).
Pakkumine on siin: http://1drv.ms/1N8bLQe
Videoseadmete endi hind on tulenevalt Securitase pakkumisest ca 275,- EUR.
Kaamereid ja kontrollereid on müügil palju, siin on võimalikud variandid.
Trellid akendele
Parim pakkumine:  320,EUR  Hange.ee keskkond
Kõik pakkumised on siin: http://1drv.ms/1OO9NEW
Saateks saadud pakkumistele
Ruumi turvalisuse tagamine peaks sisaldama endas vähemalt kahte elementi:
·         Ruumisisene valvesüsteem.
·         Tehnilise valve teenus.
See tähendab, et loata ruumi sisenemisel hakkab tööle helialarm ja edastatakse häiresignaal turvafirma valvekeskusesse. Kohale tuleb turvafirma patrull ja kontrollib häire põhjust. Meile kui kasutajatele tähendab see seda, et me avame ukse võtmega, siseneme ruumi ja võtame ruumi valve alt maha sisestades unikaalse ainult teile kuuluva PIN koodi valveseadme juhtpulti. Süsteem salvestab teid kui viimase ruumi siseneja. Lahkudes sisestame uuesti PIN koodi andes ruumi valve alla, sulgeme ja lukustame ukse. Juhul kui me unustame PIN koodi, jätame ukse lahkudes lukustamata või ei pane ruumi valve alla – sel juhul saabuvad ebameeldivused turvafirma patrulli ja valeväljakutse eest esitatava arve näol. Te peate alati kandma kaasas dokumenti, et patrull võiks tuvastada teie õiguse ruumi siseneda.
·         Et ruumi kasutamist natuke mugavamaks teha võib lisada läbipääsusüsteemi mis tähendab, et uksest sisse pääseda peate te kasutama kaarti, kiipi või mõnda muud sellist seadet. Süsteem tuvastab nimelise kaardi ja salvestab kui viimase saabuja. Välisuks on lukustatud elektromagnetiga ja kogu värk toimib sarnaselt terepikoja fonolukuga. Kui te lahkute sulgub uks sulgurmehhanismi abil ise ja valve lülitub sisse automaatselt teatud aja möödudes. Süsteem on kallim, kuid maandab suurema osa valehäireriske.
Videovalve. Videovalve on üsna tõhus heidutusvahend juhtumil kui pahatahtlik siseneja kasutab enda valdusse saadud läbipääsukaarti.  Videovalvesüsteemi kulukaim osa on selle kasutamisesks vajalik kuutasuga internetiühendus mille hind sõltub andmeside kiirusest. Meie juhtumil võime piirduda miinimumpaketiga. Sama süsteemi, täiendades seda vastavate kaameratega saab kasutada ka parkla valvamiseks. Nii võib videovalve olla jagatult ühistu ja „jalgrattateami» ülalpidamisel ning  olla seeläbi taskukohasem.
·         Videovalvesüsteem koosneb valvekeskusest mis salvestab kaamerate signaale ja kaameratest mis võivad paikneda nii juhtmega ühendatult kui juhtmevaba võrku kasutades.
Turvafirmad. Millist võtta millist jätta? Nagu ütleb meie turvaspetsialist Maritana „Nii palju kui maksad, nii palju ka saad.» Firma Articard on odavaima teenuste hinnaga ( 17 EUR kuus) kuid neil on vähe patrulle ja lootus sellele, et see patrull kiiresti kohale jõuab on seetõttu väike. Kõrgeima hinnaga kuulus G4S on kindlasti kõige operatiivsem, kuid nende seadmed on peaaegu poole kallimad kui konkurentidel. Securitas on kuldne keskmine kuid Securitase pakkumise teeb problemaatiliseks internetiühenduse vajadus. See lisab nende 35.- EUR kuutasule veel 29.- EUR internetiühenduse eest. Maritana täiendab mind kui ma midagi ütlemata jätsin.
Eelnenu puudutab valvesüsteeme mis on paigaldatud oma ala spetsialistide poolt ja millega kaasneb ka tehnilise valve teenus.
Sellest odavama variandina võime ehitada „lokaalse» valvesüsteemi mis koosneb kontrolleriga ühendatud magnet ja liikumisanduritest ning helialarmist. Sanktsioneerimata ruumi tungimise puhul rakendub helialarm.  Mingit kuutasu ei ole, lepinguid turvafirmaga samuti mitte ja kindlust, et kui midagi juhtub siis keegi häirele reageerib – vot seda kindlust ei ole samuti.  Aga heidutusmoment on kuigivõrd ikkagi ja ma ei mataks seda varianti lõplikult maha.
Enam vähem esimese asjana küsisid turvafirmade esindajad: „Kas ruumi aknad on trellitatud?» Väga võimalik, et nad ei kirjutagi meiega enne lepingut alla kui see on tehtud.
·         Aknatrellid väldivad pahatahtliku isiku kiire tungimise ruumi läbi purustatud akna. On variant, et varas purustab akna, haarab midagi ruttu ruumist ja põgeneb enne turvafirma patrulli saabumist. Aknatrellid peavad maandama selle riski. Trellid peavad paiknema akendel ruumis sees. Akendele on kleebitud mattkile ja võõras ei tea, et klaasi taga on trellid.
Jalgrattahoidjad. Hoidjaks on 40 mm läbimõõduga tagurpidi U kujuline terastoru. Tegemist on Euroopas laialt levinud ja üldtunnustatud lahendusega mis võimaldab lukustada jalgratas raami pidi kohale.
·         Jalgrattahoidjad paigaldatakse 50-60 cm intervalliga kiilankruid kasutades ruumi põranda külge
Mis edasi?
Me peame jõudma kokkuleppele millise kulutuse me oleme valmis tegema? Seejärel sõlmime kokkuleppe kus üheks pooleks on korteriühistu ja teiseks pooleks oleme meie füüsilised jalgratta ja lapsevankriomanikud. Lepinguga me volitame Korteriühistu Paldiski mnt 77a Sõlmima teenusepakkujatega leping ja tellima vajalikud tööd ning koguma  meilt selle eest tasu mis liidetakse meie igakuisele kommunaalteenuste arvele.
Nii lihtne see ongi.

Lugupidamisega,

Guido Koidik
KÜ Paldiski mnt 77a
Juhatuse esimees
Telefon 56601257
E-post: yhistu77a@hotmail.com
0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.